LETNI ZRÓŻNICOWANY

ROZKŁAD TEMPERATUR

POMPOWANIE POWIETRZA

LUB CIEPŁA ZE STREF

O RÓŻNYCH TEMPERATURACH

DOCELOWY ROZKŁAD TEMPERATUR

BEZ UŻYCIA ENERGII NIEZBĘDNEJ

DO CHŁODZENIA LUB GRZANIA

WENTYLACJA

– WIOSNA

WENTYLACJA

I CHŁODZENIE

– LATO

Tryb chłodzenia 2/3

i wentylacji 1/3

WENTYLACJA

I OGRZEWANIE DZIENNE – ZIMA

Ogrzewanie,

chłodzenie i wentylacja

w jednym urządzeniu
Tryb grzania 2/3

i wentylacji 1/3

STEROWANIE


Kluczowe dla komfortu i ekonomii jest łatwość sterowania i szybkość reakcji układu. Nasz innowacyjny system sterowania wymaga wprowadzenia tylko czasu, ilości osób i wymaganej temperatury. System dostosuje się automatycznie do wymaganej, ilość świeżego powietrza w zależności od ilości przebywających osób. Ponieważ jest to system rozproszony to reakcja jest również błyskawiczna.

Można powiedzieć, że cały system został stworzony po to, aby rozwiązać wszystkie problemy na budowie z prowadzeniem kanałów wentylacyjnych i całym systemem wentylacji budynku. Zaprojektowaliśmy specjalne urządzenie oparte na pompie ciepła powietrze-powietrze, które grzeje, chłodzi i jednocześnie wentyluje. Do tego wszystko mieści się w przestrzeni stropu, a urządzenie i minimalną ilość kanałów można zamontować w dowolnym miejscu.

Zasadniczo wentylację można zaprojektować bez konieczności wykonywania kanałów. Same przestrzenie pomiędzy stropodźwigarami mogą tworzyć kanały wentylacyjne. Przestrzeni jest na tyle dużo, że zmniejszając prędkość przepływu powietrza do 1m/s redukujemy tym samym hałas i opory. Uzyskując lekkie nadciśnienie w przestrzeni stropu tworzy się duża skrzynka rozprężna. Poprzez strukturę sufitu podwieszanego np. odpowiednio dobraną blachę perforowaną lub nawet tkaninę otrzymamy laminarny napływ powietrza na całej powierzchni pomieszczenia.

DEDYKOWANY SYSTEM WENTYLACYJNY OPENDECK

Innowacyjny system
grzewczo-chłodząco-wentylujący
zapewnia najwyższy komfort
i znacząco redukuje koszty

OPENDECK zintegrowany system budowlany logo